Моден водич: 7 неодоливи есенски комбинации

Моден водич: 7 неодоливи есенски комбинации

Оваа есен многу трендови од 90-тите години се вратија на модната сцена, а дамите ги пречекаа со воодушевување. Земјените бои сè уште се најактуелни кога постудените денови тропаат на врата. Од деловни до секојдневни комбинации, можете да се инспирирате и да го пронајдете вистинскиот аутфит што одговара на вашиот вкус, а сигурно веќе имате неколку од овие парчиња облека во вашиот плакар. Погледнете ги овие комбинации што изгледаат многу модерно, а истовремено и ќе ве стоплат.

1. Кој вели дека кафеавата и црната боја не одат заедно?

Оваа комбинација е доказ дека овие бои можат да дадат многу ефикасен стајлинг, идеален за одење на кафе или во ресторан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on

2. Пример за одлична деловна комбинација

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JULIE SARIÑANA (@sincerelyjules) on

3. Теди капутот е апсолутен хит оваа сезона

Ако планирате да купите ваков модел, одберете го во некоја од земјените тонови затоа што така е најлесно да го комбинирате со останатите бои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

4. Оваа есен кожените мантили се вратија на модната сцена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

5. Тексас од глава до пети е повторно во мода

Овој стил е тешко да се комбинира, но оваа блогерка го направила тоа на маестрален начин. Ако сакате тексас, следете го нејзиниот пример.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Aimee Song (@aimeesong) on

6. Овој модел на јакна е рангиран високо на списокот на трендови веќе втора година по ред

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diaries Of A Fashion Mum (@beth_bartram) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diaries Of A Fashion Mum (@beth_bartram) on

7. Плетените фустани се секогаш одличен избор

Комбинирајте ги со патики за поопуштена варијанта, а за поелегантен изглед комбинирајте со чизми.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Diaries Of A Fashion Mum (@beth_bartram) on

Погледнете кои се трите есенски парчиња облека што никогаш не излегуваат од мода.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар