„Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013

„Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013

Овогодишната колекција на Масимо Дути за есен/зима е фантастична. Фотографот кој стои зад создавањето на каталогот, Марио Тестино, досега има работено за најдобрите модни списанија, а моделите кои се наоѓаат пред неговиот објектив се Тони Гарн и Дејвид Генат.

„Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013

Колекцијата ја одбележуваат разновидни материјали како кожа, крзно, тексас и разни плетки, а помеѓу парчињата ќе видите одлични јакни, капути, панталони, здолништа, ракавици, чанти и џемпери.

„Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013 „Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013 „Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013 „Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013 „Масимо Дути“ – колекција есен/зима 2013


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. Sara Reply

    Redizajnot vi e prekrasen <3 <3 <3

Остави коментар