Магичен збор што може да го претвори сексот во незаборавно искуство

Магичен збор што може да го претвори сексот во незаборавно искуство

Едно неодамнешно истражување објавено од страна на Универзитетот во Индијана, ни открива дека мажите и жените можат да имаат многу поисполнето сексуално доживување ако воведат само една мала промена во нивниот сексуален живот. Станува збор за магичен збор кој е едноставен и ни се наоѓа на дофат на рака, а се советува да се користи постојано, особено за време на постресните момент бидејќи може да помогне при ослободување од сите нервози. Станува збор за: Романтика!

Научниците испитале 2.000 испитаници, поставувајќи им прашања за нивниот сексуален живот. Тие откриле дека без разлика на нивните желби и преференции, сите едногласно се сложиле дека со малку романтика, сексот е веднаш подобар. Интересно откритие, се согласувате? Не мора ни многу да се потрудите – малите романтични дела се оние што најмногу се ценат, особено ако доаѓаат од срце. Воопшто не треба да биде нешто за што треба многу труд или многу пари.

Професорката и главната авторка на истражувањето, Деби Харбеник, открила дека овие резултати воопшто не се неочекувани. Размислете и самите – колку повеќе се бакнувате, се галите или си шепкате романтични нешта на уво со партнерот, толку поблиско се чувствувате. Вие ја зајакнувате интимноста. Особено ако ја исполните просторијата со свеќи и цвеќиња, вие значително можете и да го подобрите вашето расположение и повеќе да уживате во односот.

Дознајте и што всушност е нормално во сексот, а што не.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар