Луј Витон го претставува „Малото е прекрасно!“

Малото е новото големо – или бар така ни вели Луј Витон. Француската модна куќа регрутирала 3 угледни девојки со кои направиле магично видео за да го докажат ова ново мото. Краткиот филм со име „Малото е прекрасно!“ на Луј Витон во кој главните улоги им припаѓаат на Елин Клинг, Ханели Мустапарта и Мирослава Дума, има цел да ги претстави новите мали чанти на улиците на Париз. Што мислите, дали малите чанти повторно ќе го преземат водечкото место во светот на модата?Луј Витон го претставува „Малото е прекрасно!“


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Смајли Reply

    Многу глупаво видео, искрено.

Остави коментар