Како изгледаат снегулките одблизу?

Како изгледаат снегулките одблизу?

Кога првите снегулки почнуваат да паѓаат и да ја покриваат земјата, првото нешто што ни доаѓа на памет е да влеземе внатре и да им се восхитуваме од затоплениот дом. Но, Андреј Осокин, фотограф од Москва, во тие моменти добива желба за фотографирање. Оди по московските улици, лази по нив и ја бара снегулката која е наместена доволно добро за да му ја покаже својата сложена и совршена геометриска форма. Кога ќе успее да ја фати со својот објектив пред да се стопи, добива извонреден резултат како на овие фотографии.Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?Како изгледаат снегулките одблиску?


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

  1. Иви Reply

    Прекрасни се! 🙂

    „Малечки снегулки од небо паѓаат, сакам да сум таму каде што се раѓаат…” :)))))

Остави коментар