Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

Без разлика дали имате само неколку лабави бранови, или пак целата коса ви е виткана, оваа сезона локните се во мода. Можеби таа бара повеќе нега и одржување, но овие неколку идеи ќе ви покажат дека трудот навистина се исплати!


1. Долга и природна

Не бара вложување дополнителен напор, а одлично одговара на секоја модна комбинација.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

2. Кратка и разиграна

Кога косата ви е исечена кратко, таа добива поголем волумен.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

3. Долга и разбранувана

Долгите локни даваат неверојатен изглед.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

4. Нежно дефинирани локни

Нежно дефинираните мали локни ќе ви дадат изглед како од седумдесеттите.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

5. Локни што нежно паѓаат

Локните што нежно паѓаат по вашите рамиња даваат неодолив изглед.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

6. Локни комбинирани со права коса

Малите локни може да изгледаат прекрасно кога се во комбинација со одредени прави делови на косата.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

7. Неколку мали дефинирани прамени

Неколку добро нагласени прамени заедно со локните се одлична комбинација.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин

8. Опуштени и слободни

Затоа што Илана Глејзер носи ваква фризура и изгледа како вистинска кралица.

Локните се враќаат: Еве како да ги носите на модерен начин


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар