Највпечатливите меѓународни граници ширум светот кои ќе ве остават без зборови

Границата помеѓу некои земји не е означена со бодликава жица и чувари, туку претставува симболична линија која поминува преку тротоар и знаци на патот. Освен тоа, постојат и граници создадени од самата природа!

Највпечатливите меѓународни граници ширум светот кои ќе ве остават без зборови

Виетнам и Кина: Прекрасниот водопад Детиан е на границата помеѓу двете земји

Следниве неколку фотографии покажуваат како луѓето ширум светот ги поделиле териториите на нивните земји. Некои од границите се навистина впечатливи и необични!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар