Крвава оранжада

Крвава оранжада

Направете ја оваа неверојатно ароматична, цитрусна освежителна оранжада. Освен што ќе ве освежи, нејзината боја дефинитивно ќе ве инспирира.Крвава оранжадаПотребно е:

  • 3/4 шолја минерална вода
  • 3/4 шолја свежо цеден сок од црвен грејпфрут
  • 1/4 шолја свежо цеден сок од портокал
  • 3/4 шолја мраз

Подготовка: Исцедете ги портокалите и грејпфрутот. Крвава оранжадаКрвава оранжадаИзмешајте ги соковите. Земете висока стаклена чаша и наполнете ја до половина со цедениот сок. Крвава оранжадаДополнете ја чашата со минерална вода. Ставете неколку коцки мраз.Крвава оранжадаКрвава оранжада Ставете цевка и декорирајте со неколку кришки грејпфрут.Крвава оранжадаКрвава оранжада


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

  1. pf Reply

    poishe mi se zgadi od toa krvava..na toa kje mislam sea

Остави коментар