Маркантни портрети на ѕвездите нацратни со молив

Развојот на технологијата непрекинато ни носи сè повеќе високо талентирани уметници, кои создаваат фантастични дигитално обработени фотографии, на буквално секоја тема и илустрираат сè можно што можеме да си „нацртаме“ во нашата фантазија, но и многу повеќе од тоа.Маркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливНо, и покрај тоа, сè уште постојат „класични“ уметници, за кои моливот и хартијата се оние вистинските, изворни и единствени неопходни алатки потребни за создавање уметност.Маркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливОвие феноменални цртежи изработени од артистот кој себеси се потпишува krzysztof20d, говорат за неговиот исклучителен талент и огромна посветеност на неговата работа.Маркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливНеговите портрети на богатите и славните се екстремно верни на оригиналот, така што секој што ќе ги погледне несомнено ќе подзастане за да се увери дека се навистина цртежи, а не реални фотографии.Маркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливНајважното од сè, е тоа што уметникот има внесено живот во овие лица, давајќи им душа и карактер.Маркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника моливМаркантни портрети на ѕвездите нацратни во техника молив


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

  1. Cute Star Bambino Reply

    Многу добро се нацртани 🙂

Остави коментар