Како да ја распламтите страста во врската на невообичаени начини?

Како да ја распламтите страста во врската на невообичаени начини?

Верувале или не, постојат неколку прилично лесни начини да ја разгорите желбата на партнерот, а притоа дури и да не го допрете. Најтешкиот дел од приказната е да ги запомните овие совети и да започнете да ги применувате. Кога ќе го направите ова, ќе ги разгорите страстите секогаш кога ќе посакате.

Како да ја распламтите страста во врската на невообичаени начини?

1. Тој очекува да му кажете „те сакам“. „Ми се допаѓаш“ ќе го направи да се чувствува како да е со пријателка.

2. Поканете го на ручек. Отидете по него наместо да се сретнете некаде. Ова ќе покаже дека се грижите за него и дека не ви е тешко да пешачите уште еден километар.

3. Насмевнете се секогаш кога ќе влезе во собата. Ова ќе покаже дека сте среќни што го гледате, дека тој сè уште ви е привлечен и дека ви недостасувал без разлика колку долго сте биле разделени.

4. Дајте му комплимент пред да замине на работа. Поради тоа, тој ќе се чувствува посамоуверено за својот изглед.

5. Изгледајте филм на вашиот лаптоп заедно. Тоа е одличен начин да се поврзете повторно по напорниот ден или по напорната недела. Блискоста и тишината се многу значајни.

6. Натпреварувајте се со него во активности на отворено и дајте сè од себе. Вашата издржливост ќе го потсети на вашата сила и моќ.

7. Донесете му нешто од службеното патување. Тој ќе биде среќен што сте помислиле на него, иако сте биле многу зафатени.

8. Кога излегувате со своите другарки, испратете му убава порака дека наскоро ќе се вратите. Потоа, вратете се неколку минути порано и покажете му дека го цените времето што го поминувате заедно.

9. Кажете нешто убаво за него пред другите. Тоа покажува дека не се плашите да покажете колку многу го сакате пред пријателите или семејството.

10. Ова може да биде малку ризично затоа што може да го загрози неговото его. Поправете нешто за што тој рекол дека ќе се погрижи. Тој ќе биде горд на вас што сте го сториле тоа и сте отстраниле една обврска од списокот со поправки.

Ако сакате да имате успешна долга врска, придржувајте се до овие правила.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар