25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

Кога на мачките им е здодевно, тие се неверојатни, па дури прават и акробации и гимнастика. Од друга страна, кучињата ќе сторат сè за да добијат храна, дури и ако тоа значи дека мора да позираат пред камерата. Погледнете ги овие фотографии од миленичиња што се фотографирани во незгодна позиција на кои никој нема да може да им одолее.

1. Запознајте ја најслатката пуфка што постои на планетата

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

2. Оваа мачка се обидува да најде што да направи

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

3. „Единствениот начин на кој моето ново куче може да спие удобно.“

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

4. „Мојата нова мачка има веѓи што ја прават да изгледа тажно или нервозно.“

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

5. „Моето ново маче, Чарли!“

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

6. Неговиот најдобар обид во играње криенка

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

7. Ова куче знае како да позира

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

8. Конечно сум слободен

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

9. „Јас сакав мачка, а жена ми сакаше куче, па направивме компромис и сега го имаме Гибсон.“

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

10. Како изгледа кармин на зајак?

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

11. „Дај ми од твоите грицки, те молам.“

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

12. „Теди го има најдолгиот врат.“

25 фотографии од миленичиња што ќе ви го стопат срцето

За повеќе фотографии продолжете на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар