Италијански модни совети: Kако да се облечете за деловен состанок или интервју?

Италијански модни совети: Kако да се облечете за деловен состанок или интервју?

Ве очекува важен состанок или интервју за работа. Знаете дека мора да оставите добар впечаток, па се прашувате што треба да кажете, да прашате, како да останете природни и на крајот што треба да облечете.

0-Italijanski-modni-soveti-kako-da-se-oblechete-na-deloven-sostanok-ili-intervju-kafepauza.mk

Во продолжение – италијански модни совети на тема: Како да се облечете за важен состанок или интервју за работа? Овие совети ќе ви помогнат при изборот на модни комбинации, кои оставаат голем впечаток исто како и вашите зборови, начинот на кој зборувате, гласот и гестикулацијата.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент на катедрата за Општа и компаративна книжевност. Голем гурман, обожувач на уметноста и кафехоличар. Секогаш се интересира за нови погледи на светот и затоа има немирен дух. Задолжително наоѓа слободно време кое го поминува со нејзиното домашно милениче и да се напие макар една шолја кафе со пријателките.

Поврзани содржини

Остави коментар