Интелигентните девојки ги штитат нивните срца

Интелигентните девојки ја слушаат логиката, а не нивните инстинкти. Тие не започнуваат врска само поради привлечност. Ним им е потребна посилна конекција од тоа – духовна и емоционална.

Интелигентните девојки ги штитат нивните срца

Тие ги штитат своите срца бидејќи повеќето момчиња не ја заслужуваат нивната љубов. Нема да се предадат на некого кој ги зема здраво за готово. Некој што очекува повеќе отколку што им дава. Интелигентните девојки се скептични, цинични. Тие се доволно мудри за да знаат дека повеќето луѓе се љубоморни. Повеќето луѓе ќе ги повредат без многу да размислуваат за тоа.

Поради ова, овие девојки ги држат двете очи отворени. Внимаваат на предупредувањата. Ако фатат некој во лага, нема да сакаат ништо со таа личност. Не им дозволуваат на емоциите да им ги замаглат одлуките. Ако мозокот им кажува дека им е подобро без некого, без двоумење ќе заминат.

Интелигентните девојки не сакаат драма. Тие нема да се борат за вашето внимание. Исто така не сакаат да дешифрираат измешани сигнали. Нема да бараат дупки во вашите приказни и не сакаат игри. Ако ги игнорирате нивните пораки, а потоа ги „задевате“ на социјалните мрежи, тие ќе си заминат. Ако мислите дека ќе ве бркаат, ќе се разочарате.

Овие девојки не се заинтересирани за врски со една страна. Нема да се помират со помалку од она што го заслужиле. Ја знаат нивната вредност и не дозволуваат никому да им каже поинаку. Интелигентните девојки се свесни дека врските не се сè во животот. Тие се независни и сами можат да си ја пронајдат среќата. Тие се доволно силни да се издржат без момче.

Се разбира, ова не значи дека интелигентните девојки целосно ги затвораат нивните срца. Тие им даваат шанса на врските сè додека сметаат дека другата личност го заслужува тоа.

Знаевте ли дека интелигентните девојки се под најголем стрес?

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар