Грицки без грижа на совест

Автор: Теодора Трповска

Без разлика дали ги гледаме омилените филмови или ТВ серии, фудбалски или кошаркарски натпревари, па дури и омилените ТВ емисии, сите знаеме дека тие се послатки и поинтересни ако го правиме тоа истовремено грицкајќи нешто.

Најчесто се одлучуваме за чипсови, кикирики и чоколада во огромни количини и после имаме грижа на совест за сѐ што сме изеле за само еден час.

Затоа, видете подолу што може да грицкате, а притоа да внесете само 80 калории. Некогаш треба да се проба и нешто ново, нели?
.

 • Брауни колаче

1. Брауни колаче

 • Ама само половинка од него.
 • Калории: 54
 • Чипс од зеленчук

2. Чипс од зеленчук

 • Седум резанчиња и толку.
 • Калории: 70
 • Кростини

3. Кростини

 • Едно парче француско лепче со козјо сирење, копар и маслиново масло.
 • Калории: 79
 • Ореви и брусница

4. Ореви и брусница

 • Пет до шест ореви и малку брусница.
 • Калории: 65
 • Светло пиво

5. Светло пиво

 • Токму ова пиво има…
 • Калории: 64
 • Чоко-переци

6. Чоко-переци

 • Калории: 78
 • Зеленчуци во сос

7. Зеленчуци во сос

 • Моркови и млада боранија во сос од павлака и сино сирење.
 • Калории: 76
 • Копан

8. Копан

 • Калории: 50

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар