Есенската колекција на Дереон - 2012

Есенската колекција на Дереон – 2012

Есента не претставува само дождливо и облачно време, напротив, може да биде мошне интересна. Доказ за тоа е новата колекција на модната куќа „House of Dereon“ за оваа есен.Есенската колекција на Дереон - 2012Есенската колекција на Дереон - 2012Есенската колекција на Дереон - 2012Подготвени сте за оваа есен? Инспирајте се од колекцијата на Дереон и максимално истакнете ја вашата женственост. Секако дека можете да бидете заводливи и кога врне дожд. Погледнете некои од моделите од оваа колекција, како и видеото од фотосесијата.

Есенската колекција на Дереон - 2012Есенската колекција на Дереон - 2012Есенската колекција на Дереон - 2012Есенската колекција на Дереон - 2012Есенската колекција на Дереон - 2012


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар