Есенска инспирација: 3 лежерни викенд комбинации за сите пригоди

Искористете го овој есенски викенд за уживање со пријателите, за прошетка на свеж воздух или за незаборавна забава со момчето. Без разлика дали вашиот стил е елегантен, кежуал или спортски, ние имаме по еден одличен предлог за секоја пригода. Погледнете ги следниве лежерни викенд комбинации, што нема да ви одземат многу време за подготовка, а ќе изгледате одлично!

1. Кежуал елеганција

Кој вели дека мора да страдате за убавина? Со оваа одлична кежуал комбинација вие ќе изгледате елегантно, но истовремено и ќе се чувствувате многу удобно.

2. Лежерност со став

Кожната јакна оди буквално со сè, па затоа можете слободно да експериментирате со неа без страв дека би можеле да згрешите.

3. Опуштено спортско

За дамите што уживаат во удобноста, а истовремено сакаат и да изгледаат одлично, ова е совршената комбинација од облека и бои.

Пробајте ги и овие 5 тренди есенски парчиња облека што веќе го преплавија Инстаграм.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар