Едноставни навики кои ќе ви го подобрат расположението

Едноставни навики кои ќе ви го подобрат расположението

Доколку во последно време не се чувствувате убаво и сакате нешто да промените, можеби треба да ги разгледате следните неколку навики, кои доколку редовно ги практикувате, би можеле добро да влијаат на вашето расположение.

Едноставни навики кои ќе ви го подобрат расположението

1. Читајте книги секој ден.

2. Почнете со учење нов јазик.

3. Одберете ново хоби.

4. Одете на некој курс или обука.

5. Будете се рано.

6. Вежбајте почесто.

7. Излезете од комфор зоната.

8. Откријте си ги слабите страни.

9. Дејствувајте.

10. Учете од луѓето што ве инспирираат.

1-ednostavni-naviki-koi-kje-vi-go-podobrat-raspolozhenieto-kafepauza.mk_

11. Откажете се од некоја лоша навика.

12. Создадете нова, продуктивна навика.

13. Одбегнувајте ги негативните луѓе.

14. Учете од пријателите.

15. Пишувајте дневник.

16. Направете си личен блог.

17. Намалете го времето кое го поминувате на социјалните мрежи.

18. Научете да играте шах.

19. Намалете со гледањето телевизија.

20. Започнете свој 30-дневен предизвик.

2-ednostavni-naviki-koi-kje-vi-go-podobrat-raspolozhenieto-kafepauza.mk_

21. Медитирајте.

22. Научете ја вештината на јавно говорење.

23. Заборавете на минатото.

24. Бидете љубезни спрема луѓето околу вас.

25. Направете пауза.

26. Посветете се на вашиот личен развој.

27. Поставете се над луѓето што не ве сакаат.

28. Научете како да се справувате со тешки карактери.

29. Напишете писмо до своето идно јас.

30. Исполнувајте ги сите должности предвидени за денот.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар