Дречлив сладолед со гумени бонбони

Брз, забавен рецепт за необично ледено уживање

Дречлив сладолед со гумени бонбони

Потребни состојки и материјали:
  • Спрајт
  • Гумени бонбони
  • Стапчиња за сладолед
  • Модли за сладолед на стапче
Начин на подготовка:

Наполнете ги модлите со спрајт до ¾ од нивниот капацитет. Пуштете во нив колку сакате гумени бонбони. Наместете ги стапчињата и оставете ги сладоледите во замрзнувач да преноќат. Следното утро – уживајте!

Рецептот можете да го правите со какви било бонбони. Изберете забавни вкусови и убави, шарени бои за поинтересен визуелен ефект.

Трик:

Доколку сладоледите не се вадат лесно од модлите, потопете ги целосно со ладна вода.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар