Домашен крем од лешник готов за 5 минути – здрав и вкусен

Домашен крем од лешник готов за 5 минути – здрав и вкусен

Здравиот крем од лешник ќе го воодушеви целото семејство, особено вашите најмили.

Домашен крем од лешник готов за 5 минути – здрав и вкусен

Потребни состојки:

  • 250 г лешник
  • 2-3 лажици мед
  • 2 лажици какао во прав
  • 6-7 лажици бадемово млеко

Начин на подготовка:

  1. Лешниците ставете ги во блендер и сомелете ги додека не се претворат во смеса слична на путер, а потоа додајте го медот и какаото во прав и уште малку мешајте.
  2. Додавајте постепено бадемово млеко додека не ја добиете посакуваната густина.

Пријатно!

Можеби сакате да ја дознаете и тајната на еден француски слаткар кој открива како да направите совршени палачинки.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар