Чудни сексуални соништа и нивното значење

Чудни сексуални соништа и нивното значење

Логиката по која се толкуваат соништата е исто толку чудна колку и самите тие. Доколку некогаш сте сонувале некој од овие сексуални соништа, тогаш сами проценете дали толкувачите имале право при нивното толкување.

Чудни сексуални соништа и нивното значење

1. Доминација во сексот – сакате да се поврзете со бога или да се издигнете спиритуално

2. Некој се соблекува гол пред вас – сочувствувате со таа личност. Всушност сакате подобро да ја запознаете и разберете таа личност и сакате да ви биде пријатно со неа.

3. Кастрација – ви фали креативност.

4. Оргија – премногу сте оптоварени. Расчистете го вашиот календар.

5. Ерекција – се чувствувате моќни и енергични. Искористете го тоа чувство и започнете некој нов проект.

6. Носите појас на невиност – премногу сте заштитнички настроени. Опуштете се малку…

7. Презервативи – има неколку можни варијанти:

  • запакуван – треба да почнете да ги оставате луѓето да си го искажат сопственото мислење
  • (за жени) машко носи кондом – се чувствувате емотивно заштитени
  • отворен – сексуално сте фрустрирани

8. Инцест – не значи дека ве привлекува некој член од фамилијата, туку дека му простувате за некоја кавга

9. Мастурбација – себични сте

10. Имате односи со личност од истиот пол – не значи дека сте геј, туку дека се прифаќате самите себе.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар