Чоколадни малини

Чоколадни малини

Вкусно освежување за дочек на топлите летни денови

Чоколадни малини

Потребни состојки:
  • Свежи малини
  • Чоколадo за готвење, црно и/или бело
Начин на подготовка:

Темелно исчистете ги малините и оставете ги на хартиена крпа за да се исушат. Откако ќе се исушат, стопете го чоколадото за готвење на рингла и сипете по малку во секоја малина. Потоа ставете ги малините во фрижидер на кратко. Почекајте неколку минути и послужете ги. Уживајте!

Чоколадни малини Чоколадни малини Чоколадни малини

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар