Блејзерот останува на модната сцена: Како да го носите оваа есен?

Опуштената варијанта на сакото, блејзерот, е идеално парче за рана есен. Можете да го носите под мантилот или капутот. Исто така, нема да погрешите ако го комбинирате со кое било друго дневно парче. Во својот гардеробер сигурно имате неколку блејзери, за кои не мора да се грижите дали се застарени. Се носат сите варијанти – кратки и долги, прилепени за телото и опуштени, со тесни и широки ракави, струкирани, со строги линии или лелеави.

1-blejzerot-ostanuva-na-modnata-scena-kako-da-go-nosite-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_

Блејзерот можете да го носите со здолниште, фустан или со панталони, а соодветен е за сите прилики.

2-blejzerot-ostanuva-na-modnata-scena-kako-da-go-nosite-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_4-blejzerot-ostanuva-na-modnata-scena-kako-da-go-nosite-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_3-blejzerot-ostanuva-na-modnata-scena-kako-da-go-nosite-ovaa-esen-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар