9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

Мажите сакаат да изгледаат средено, но обично не уживаат додека работат на тоа. Доколку и вам тоа ви претставува цела вечност, овие девет трикови ќе ви бидат добредојдени.

1. Обичната широка вратоврска претворете ја во тенка

Потребни се само минимални кројачки вештини.

2. Не мора да пеглате

Ставете ја кошулата во машина за сушење алишта заедно со неколку коцки мраз.

9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

3. Освежете ги старите старки со нова боја

Прво поминете ги со паста за заби и сода бикарбона, па нанесете им текстилна боја. Останува само уште да ги исушите во машина за сушење алишта.

9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

4. Исчистете ги чевлите со маслиново масло

Грижете се за кожните чевли со боја наменета за нивно одржување, а во итните моменти може да посегнете по маслиново масло.

9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

5. Ставете ги смрдливите чевли во замрзнувач

Една ноќ е доволна за ниската температура да ги убие бактериите во нив и да ја отстрани смрдеата.

6. Употребете перфоратор за да си направите нови дупчиња на каишот

7. Перфораторот може да послужи и за нови дупчиња на чевлите

9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

 8. Наострете го бричот од стар пар фармерки

9. И потоа измазнете го стариот џемпер со него

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар