8 женски квалитети кои мажите ги ценат повеќе од надворешниот изглед

Женскиот изглед е важен за мажите, но не и пресуден кога е во прашање вистинската љубов. Во продолжение погледнете кои квалитети мажите ги ценат многу повеќе од добриот надворешен изглед.

1-8-zhenski-kvaliteti-koi-mazhite-gi-cenat-povekje-od-nadvoreshniot-izgled-www.kafepauza.mk_

1. Искрена љубезност

Не само кон него, туку и кон другите луѓе. Искрената љубезност е квалитет на кој никој не може да одолее.

2. Приземност

Мажите ги сакаат жените кои не мислат дека се „над“ другите, кои со двете нозе цврсто стојат на земјата и сите луѓе ги третираат со почит.

3. Грижливост

Им се допаѓа кога жената ќе покаже интерес за нивните проблеми или дилеми, кога е загрижена за неговото добро. Кога се болни, сакаат да се милуваат, бидејќи и кај најмалата настинка се уверени дека доаѓа крајот на светот.

2-8-zhenski-kvaliteti-koi-mazhite-gi-cenat-povekje-od-nadvoreshniot-izgled-www.kafepauza.mk_

4. Смисла за хумор

Во вистински момент треба да се биде сериозен, но исто така треба секогаш да се има време и за шега. Веселата и позитивна жена со смисла за хумор секогаш го добива нивното внимание.

5. Одлучност

Од една страна мажите се плашат од самоуверени жени, но од друга страна сакаат нивната партнерка да биде одлучна. Таквото однесување укажува на зрелост и способност за преземање иницијатива во моментите кога тоа е потребно.

6. Независност

Жената мора да има свој живот. Во моментот кога целиот нејзин свет се врти околу партнерот таа непотребно се занемарува себеси. Токму затоа не смеете да ја отфрлате својата независност.

3-8-zhenski-kvaliteti-koi-mazhite-gi-cenat-povekje-od-nadvoreshniot-izgled-www.kafepauza.mk_

7. Емоционална интелигенција

Способноста за изразување и контролирање на сопствените емоции, правилното и реагирањето во вистинско време на туѓите емоции се некои од знаците на емоционалната интелигенција кои мажите и тоа како ја ценат.

8. Верност

Исто како и жените, така и мажите сакаат верност. Чувството дека може да ви веруваат и да ви се доверат не може да се мери со ништо.

Мажите сакаат да ја пронајдат вистинската жена, а на овие женски навики мажите не можат да им одолеат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар