8 класични фризури што можат да ви се најдат за секоја пригода

Иако сите сакаме да одиме кај професионалец и да се препуштиме на сигурните раце на фризери што вешто ќе ни ја направат посакуваната фризура додека ние опуштено се одмараме, понекогаш потребно е да знаеме и самите да си направиме нешто набрзина, што исто така ќе изгледа одлично. Токму затоа и ја составивме оваа листа од класични фризури што сите девојки треба да ги знаат бидејќи се едноставни за изработка, а можат да ви се најдат во секоја пригода.

1. Плетенка околу глава

2. Класично ниско коњско опавче

3. Опуштена пунџа

4. Класична Бриџит Бардо

5. Рамна исфенирана коса

6. Опуштени локни

7. Опуштена плетенка

8. Две плетенки

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар