7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

4. Животински принт

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

Ова е уште еден принт што е хит веќе неколку години. Животинските принтови и оваа сезона се најдоа во пролетните колекции на многу познати брендови.

5. Принт на шалови и марами

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

Еден период марамите со принт и облеката со исти бои беа вистински хит. Овој тренд од 2000-тите повторно се враќа, но овој пат изгледа многу подобро.

6. Шарена облека

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

Доколку не ви е страв од боите на 70-тите и 80-тите, тогаш ќе се вљубите во овој тренд. Шарените парчиња облека навистина изгледаат одлично.

7. Точки

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

И точките повторно се појавија во пролетните колекции, и тоа на одличен начин. Сега можете да носете точки од глава до пети, и на широка и на тесна облека.

Погледнете ги и моделите на здолништа што ќе ги обожавате оваа пролет.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар