7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

Доколку најчесто носите облека со една боја, можеби ќе сакате да го промените тоа. Оваа пролет во мода ќе бидат навистина интересни принтови, што ќе ви помогнат да изгледате неверојатно. Без разлика каков е вашиот стил на облекување, ќе можете да вметнете некој од принтовите и во вашиот изглед.

1. Коцки

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

Овој принт изгледа како огромна шаховска табла и е доминантен во пролетните колекции на многу модни брендови. Коцките се одличен избор за храбар изглед, а благодарение на неутралните бои, ќе му стојат добро на секого.

2. Големи цветови

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

И оваа пролет ќе ги гледаме парчињата со цветови. Бидејќи повторно се хит и винтиџ парчињата, слободно побарајте облека од вашите баби и мајки.

3. Уметнички шари

7 принтови што ќе бидат хит оваа пролет

Во неколку пролетни колекции биле искористени вистински уметнички дела кои биле префрлени на платно. Материјалот со овие дезени и форми изгледа како насликан со четка, па целиот изглед е навистина креативен.

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар