6 едноставни модни комбинации за опуштени вечерни излегувања - Part 2

6 едноставни модни комбинации за опуштени вечерни излегувања

4. Но и фустанот што е целосно составен од чипка, надополнет со кожна јакна во рок стил ќе биде одличен избор за вашата вечерна комбинација. Можете да ја понесете уште сега, доколку планирате некое излегување надвор од вашиот дом. Целата комбинација надополнете ја со тренди чизми над колена, и на тој начин ќе добиете сосема модерна и атрактивна модна комбинација.

4--6-ednostavni-modni-kombinacii-za-opushteni-vecherni-izleguvanja-www.kafepauza.mk_

5. Свилените фустани, лесни и сведени, во оваа сезона се вистински хит и тренд кој девојките тешко го заобиколуваат. Она со кое изгледаат уште подобро и постилизирано е крзното, како на пример некој елек или бунда. Доколку ви се допаѓа, ова ќе биде едноставна и лесна, а доста ефективна комбинација за некое вечерно излегување.

6-6-ednostavni-modni-kombinacii-za-opushteni-vecherni-izleguvanja-www.kafepauza.mk_

6. Некој потенок џемпер, кратко здолниште, голема марама или шал, со лежерна јакна, е стил кој ќе покажува дека сте современа девојка со добар модерен вкус. Вие секако треба да го истакнете ова и само со вашето појавување.

7-6-ednostavni-modni-kombinacii-za-opushteni-vecherni-izleguvanja-www.kafepauza.mk_


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар