5 начини на кои вистинскиот партнер ќе ви ја докаже искрената љубов кон вас

5 начини на кои вистинскиот партнер ќе ви ја докаже искрената љубов кон вас

Многу често се зборува и пишува за тоа кои карактеристики треба да ги поседува вистинскиот партнер за вас, како треба да се однесува и што треба да прави. Притоа, обично станува збор за сугестии од типот дека треба да ве почитува, цени, да ви посветува внимание, да го извлекува најдобро од вас и да биде искрен. Меѓутоа, постојат неколку посуштински работи кои ако не постојат во љубовната врска, таа нема да опстои. Ова се 5-те начини на кои вистинскиот партнер треба да ви ја покажува неговата љубов…

5 начини на кои вистинскиот партнер ќе ви ја докаже искрената љубов кон вас

1. Ништо нема да ви ветува, но ќе ви дава сѐ

Вистинскиот партнер ќе биде свесен за моќта на зборовите, но ќе знае дека делата зборуваат погласно од нив. Тој нема да дава празни ветувања. Нема само да ви кажува убаво смислени зборови, туку ќе ги спроведе на дело. Тој секогаш ќе биде тука за вас, не затоа што се чувствува обврзано да го прави тоа, туку затоа што така сака. Вистинскиот партнер ќе ви го даде она што го заслужувате и многу повеќе.

2. Ќе ве сака кога сте во право и ќе ви помага кога ќе згрешите

Вистинскиот партнер ќе ве сака поради сите ваши мислења и извонредни соништа. Тој ќе биде тука за вас кога сите ќе ви го свртат грбот и ќе бидете осудени на пораз. Тој нема само да ве теши кога нештата ќе тргнат наопаку, туку навистина ќе биде покрај вас до раните утрински часови, обидувајќи се да ви помогне да го решите проблемот. Тој ќе ве охрабрува и ќе ве насочува на вистинскиот пат за да станете уште подобри. Вистинскиот партнер ќе биде исто толку тврдоглав колку и вие, а кога ќе претерате и ќе ја преминете границата, тој нема да се плаши да ви го даде тоа до знаење.

3. Тој нема да биде партнерот од вашите соништа, но ќе биде партнерот кој ви треба

Вистинскиот партнер ќе ги надмине сите ваши очекувања и ќе ги сруши сите стереотипи што сте ги имале за љубовта. Тој постојано ќе ве изненадува со ситни и мали гестови. Ќе ве познава премногу добро, а истовремено ќе открива нови делови од вашата личност за кои и самите не сте биле свесни. Тој од ништо ќе стане вашето сѐ.

5 начини на кои вистинскиот партнер ќе ви ја докаже искрената љубов кон вас

4. Ќе има сопствени соништа, но ќе одвои време да се погрижи и за вашите

Вистинскиот партнер ќе гледа иднина со вас и ќе сака максимално да го искористи времето поминато заедно. Тој ќе има голема амбиција и целиот свет ќе го знае тоа. Неговите очи ќе зрачат кога ќе зборува за неговите соништа. Но, тој ќе го охрабрува остварувањето и на вашите соништа. Тој ќе ги соедини неговите соништа со вашите за да создаде блескава иднина за двајцата.

5. Ќе направи да се чувствувате како да сте го откриле рајот на Земјата

Вистинскиот партнер ќе може да ве насмее најгласно на целиот свет. Тој ќе ја разгорува вашата желба за нови искуства и ќе ве направи зависни од животот и од сите убавини што може да ги понуди. Благодарение на него, ќе можете да ја согледате светлата страна на секоја лоша ситуација. Вистинскиот партнер ќе ве убеди дека вие и вашата љубов сте нешто неверојатно и боженствено.

Кога ќе ја најдете таа личност, држете ја цврсто до вас и никогаш не пуштајте ja да замине.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар