5 модни трикови што ги знае секоја Италијанка

5 модни трикови што ги знае секоја Италијанка

Многумина мислат дека Париз е градот во кој се дефинираат новите модни трендови, кои потоа се копираат во остатокот од светот. Меѓутоа, некои сметаат дека Милано ја заслужува титулата модна престолнина на светот. Како доказ за ова тврдење, тие го наведуваат беспрекорниот стил на жителите на овој град, особено на жените. Италијанките отсекогаш се облекувале убаво, а еве неколку модни трикови што им овозможуваат да изгледаат многу привлечно.

Не се плашат да носат премногу накит

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chiara Ferragni ✨ (@chiaraferragni)

Ретко ќе видите Италијанка со само еден прстен или една белезица. Покрај тоа, тие сакаат да комбинираат парчиња накит на необични начини и воопшто не се плашат дека ќе бидат предмет на потсмев ако претераат со својата оригиналност.

Не излегуваат без очила за сонце

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Tordini (@giorgiatordini)

Очилата за сонце се важен додаток за Италијанките. Тие секогаш ги носат со себе каде и да одат и имаат разни модели, од екстравагантни до пообични. Исто така, дамите од оваа земја знаат дека добрите очила не мора секогаш да бидат скапи.

Обожаваат тесни фармерки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Tordini (@giorgiatordini)

Италијанките сакаат да ја истакнуваат својата фигура, па токму затоа секоја од нив има барем еден пар тесни фармер во својата гардероба, дури и кога веќе не се во тренд, како што е денес во многу земји во светот.

Италијанките ретко носат најлонски хулахопки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Giorgia Tordini (@giorgiatordini)

Ретко ќе ги видите Италијанките во најлонски хулахопки, дури и кога носат длабоки чизми. Од тие причини, тие претежно го носат овој модел на обувки кога времето е потопло.

Сакаат да го нагласат струкот

Без разлика дали носат фустан или панталони, Италијанките ќе се потрудат да ја комплетираат својата комбинација со соодветен ремен. Тие немаат посебни преференции кога станува збор за овој моден додаток, па затоа се подеднакво среќни да носат широки, тесни, екстравагантни или дискретни ремени.

Погледнете каков накит ќе се носи ова лето.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар