4 видови бакнежи кои мажите најмногу ги сакаат

4 видови бакнежи кои мажите најмногу ги сакаат

Ах, бакнежи! Кој не сака да се бакнува? Чувството на нејзините или неготвите усни на вашите усни, вратот, увото…

Бакнежот може да биде валкан или невин и може да трае од секунда до неколку стотици секунди. Начинот како да се бакнувате е универзален чин на искажување љубов кој скоро секој го практикува.

Но, какви бакнежи им се допаѓаат најмногу на мажите? Дали сакаат обичен или пак бакнеж кој трае подолго? Дали се за брз бакнеж во образот?

4 видови бакнежи кои мажите најмногу ги сакаат

Еве ги 4 видови бакнежи што најмногу им се допаѓаат на мажите:

1. Бакнеж на усните

Овој вид на бакнеж е најчест и вклучува нежно допирање на усните на партнерите.

Да бидеме искрени: бакнежот со усни е најдобар. Тоа е најкласичниот бакнеж кој е едноставен и најмногу се практикува.

Многу мажи уживаат во нежни бакнежи во кои едвај постои допирање на усните. На некои мажи им се допаѓа кога тие се подолги и кога се вовед во понатамошната „игра“.

2. Стастен бакнеж

Овој бакнеж се практикува додека водите љубов.

Ваквите бакнежи уште повеќе ја разгоруваат страста помеѓу партнерите и доведуваат до поголемо уживање.

3. Едноставен бакнеж

Едноставниот бакнеж не е ништо специфично, бидејќи претставува брзо допирање на усните, образот, носот…

Мажите ги сакаат овие бакнежи затоа што тие се наједноставниот начин да му посветите внимание на партнерот и покрај вашата зафатеност со други активности.

4. Француски бакнеж

Бакнежи во кој се вклучува и јазикот е класичниот француски бакнеж.

Секој добар француски бакнеж е интимен чин. Очите ви се затворени, главите навалени, телата припиени едно до друго, вилиците се отворени, а јазикот е во „акција“. Мажите велат дека постои голема магија во добриот француски бакнеж.

Можеби сакате да прочитате и за 12-те типови бакнежи кои можат да ви ги откријат чувствата на вашиот партнер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар