15 нешта кои никогаш не смеат да ја дефинираат вашата вредност во вашите очи

15 нешта кои никогаш не смеат да ја дефинираат вашата вредност во вашите очи

Животот е хаотичен и постојано се менува, без разлика на начинот на кој изгледаме или колку сме успешни. Да се биде успешен е процес кој постојано се повторува, вие можете да го примените доколку се исфрлите од рамнотежа, а додека го враќате балансот вие всушност ја градите вашата вредност, сила и исполнетост. Но, без разлика на насоката во која се движи вашиот живот, постојат некои работи на кои едноставно никогаш не смеете да им дозволите да ја дефинираат вашата вредност во вашите очи. Доколку тие се променат утре, вие сè уште ќе вредите!

15 нешта кои никогаш не смеат да ја дефинираат вашата вредност во вашите очи

1. Вашиот романтичен статус.

2. Вашата работа, недостатокот на истата или целосната конфузија за следниот чекор во вашиот живот.

3. Вашата големина, пропорциите или целосниот визуелен изглед.

4. Цената на сè што поседувате.

5. Дали сте имале денес време за вежбање или не.

6. Вашето ниво на едукација.

7. Дали сте имале неуспех почесто отколку што сте биле успешни.

8. Големината, локацијата или бројот на фамилијарни членови во вашиот простор за живеење.

9. Мислењето на вашите родители за вашите избори.

10. Големината на вашиот долг.

11. Дали сакате или не да се венчате и да имате деца.

12. Со колку луѓе сте имале сексуален однос.

13. За фактот што не се чувствувате среќни или со висока самодоверба 24/7.

14. Дали сте поканети на некој настан, без разлика на тоа што „сите ќе одат“.

15. Доколку сè уште не сте ја откриле својата внатрешна вредност.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар