13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

7. Цврсти гради со вежби

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

За да имате цврсти гради, потребно е да ги затегнете градните мускули. Постојат многу вежби кои ќе ви помогнат во ова.

8. Мраз за болка во градите

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

Мразот ќе ви помогне да ја отстраните болката од градите и да ја намалите нивната чувствителност. Држете мраз во крпа околу 20 минути на болното место. Повторувајте неколку пати дневно.

9. Сокријте ја дупката на облеката што се прави од градите

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

Ако на кошулата се прави дупка поради вашите гради, можете да го средите проблемот со безопасна или нитна што ќе ја поставите на внатрешната страна.

10. Правилно држење на телото значи убави гради

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

Држењето на телото има голема улога во изгледот на вашите гради. Кога сте подгрбавени, градите изгледаат помали. Покрај тоа, ова може да има лошо влијание на вашето здравје. Па, редовно проверувајте го држењето на телото.

11. Закачалки како држачи за градници

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

За вашите градници да траат подолго, важно е како ги чувате. На закачалка ставете кука. Направете го ова со повеќе закачалки и закачете ги една за друга. Сега имате одличен држач за вашите градници.

12. Белки од јајце за намалување на големината на градите

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

Наводно можете да ја намалите големината на вашите гради со помош на белки од јајце. Потребни ќе ви бидат 2 јајца.

  • Изматете ги белките додека не добиете пена.
  • Нанесете ја пената на градите и оставете ја половина час.
  • Исплакнете со топла вода.

Повторувајте ја процедурата неколку недели.

13. Проширување на тесен градник

13 одлични трикови за подобар изглед на вашите гради

Можете да го проширите вашиот градник на многу едноставен начин. Исечете ги деловите со исти куки од стар градник. Тие треба да бидат иста должина. Зашијте ги на тесниот градник. Погледнете ги видео инструкциите.

Пробајте ги и овие едноставни вежби за зацврстување и подигнување на градите.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар