13 нешта што вистински зрелите мажи никогаш не ги прават

Иако обично се верува дека со стареењето се доживува зрелост, тоа не e секогаш вистина. Нашите дела се оние што покажуваат колку сме зрели, а кога станува збор за мажите – нема да ги видите овие однесувања кај оние што се навистина зрели!

1. Тие не дозволуваат стравот да ги спречи да станат успешни и вистински среќни

2. Тие не објавуваат нешта само за да ги задоволат другите

3. Тие не замислуваат лик на идеална жена

4. Тие не се збунети од зборовите или делата на нивната партнерка

5. Тие не се злопамтила

6. Тие не се несигурни за својот изглед

7. Тие не се дистанцираат од пријателите и семејството, без разлика на сè

8. Тие не дозволуваат никој да ги малтретира

9. Тие не се повлекуваат кога ќе се соочат со тешки ситуации

10. Тие на својата работа не гледаат како нешто досадно што мораат да го истрпат

11. Тие не се плашат да делуваат и да носат тешки одлуки

12. Тие не поставуваат нереални цели

13. Тие не делуваат импулсивно и не си дозволуваат носење на какви било одлуки под влијание на своето его

Според познат руски психолог: Образованата жена не треба да се мажи за мајстор!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар