10 типа мажи кои ќе ви го уништат животот доколку се омажите за нив

10 типа мажи кои ќе ви го уништат животот доколку се омажите за нив

Ако сте сингл и сте почнале да одите на состаноци, голема е веројатноста дека ќе сретнете различни типови мажи. Добрите вести се дека сè уште постојат мажи кои се грижливи и забавни, но бидете свесни со кои ќе остварите врска на долгорочен план. Постојат неколку типа мажи кои треба да ги избегнувате и никако да не стапувате во брак со нив. Дознајте за кои станува збор во продолжение…

(1) 10-tipa-na-mazhi-koi-kje-vi-go-unishtat-zhivotot-dokolku-se-omazhite-za-niv

1. Маж кој е премногу несигурен

Не е проблем кога мажот покажува малку љубомора, тоа може да биде и здраво за вашата врска, но мажот кој е премногу несигурен во себе не е добра идеја. Доколку сте во врска со маж кој е несигурен во себе, ќе имате проблеми со излегувањето и правењето работи кои ги сакате. Ќе бидете заробени од неговите несигурности и со текот на времето, тоа ќе започне да ви претставува голем проблем.

2. Маж кој не престанува да го троши вашето време

Доколку тој не е подготвен да ги прекине сите контакти кои предизвикуваат да се чувствувате лошо, и не покажува дека е сериозен со вас, вие дозволувате да ви го троши времето напразно. Животот е премногу краток за да ви биде залудно потрошен. Доколку тој не сака да се обврзе со вас на начин како што треба, тогаш не ви е потребен во животот.

3. Маж кои прави да се чувствувате лошо

Никогаш не треба да дозволите да бидете со некоја личност која постојано прави да се чувствувате лошо. Доколку тој кажува злобни работи за вас, правејќи да се чувствувате лошо, треба да ја прекинете врската. Вие не сте играчка и заслужувате да се чувствувате удобно со луѓето кои ви значат во животот.

4. Маж кој е наклонет кон материјални работи

Материјалната состојба не ве дефинира каква личност сте вие. Сè додека сте грижлива личност и приоритет ви се вистинските вредности, останатото ќе си дојде само со текот на времето. Не мора да бидете богати или да поседувате голема куќа, материјалните работи не се мерка за среќа.

5. Маж кој никогаш не знае за доста

Никогаш не треба да бидете со некој кој ги преминува вашите граници. Да се биде со ваков маж не е здраво, и постојано ќе ве става во позиција во која ќе се чувствувате непочитувано. Повторно, вие не сте играчка и не би требало да бидете така третирани.

6. Маж кој не го почитува вашето место во неговиот живот

Доколку тој не го почитува вашето место во неговиот живот, тогаш тој не ве ни заслужува. Тој треба да се погрижи да ви даде до знаење колку сте важна во неговиот живот. Доколку тој не сака да покаже почит кон вас, пронајдете некој кој ќе го направи тоа.

7. Маж кој смета дека жената е сопственост

Како што кажавме неколкупати досега, вие не сте играчка. Мажот никогаш не треба да се однесува кон вас на ваков начин. Вие сте си сопствена личност и треба да правите работи кои вие ги сакате и ве исполнуваат!

8. Маж кој одбива да се „смири“ и постојано сака да се забавува

Доколку сте спремни за брак, а тој не е, не треба да го форсирате. Доколку тој е секогаш излезен и се забавува, бракот со оваа личност ќе ви биде едно големо разочарување. Со преземањето на овој чекор, нема да ги промените работите, ниту пак ќе го го промените него.

9. Маж кој е себичен и не сака да се отвори

Доколку тој не е спремен да ви се отвори и мисли само на себе, немојте да стапувате во брак со него. Треба да се омажите за некој кој ќе се грижи и ќе ви се отвори на едно повисоко ниво. Колку е поотворен мажот, толку подобро.

10. Маж кој одбива да признае кога сте во право

Колку повеќе не се во право и колку повеќе одбиваат да го признаат тоа, толку повеќе проблеми ќе имате во врската. Сите ние треба да сме способни да признаеме кога сме направиле нешто погрешно. Способноста да се сподели несигурноста со оние кои ни значат прави голема разлика.

Најдобрата врска во вашиот живот ќе биде со личноста што ги прави овие 11 нешта.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент по Македонски јазик и книжевност. Кога не пишува - чита, и обратно. Сигмунд Фројд, нејзините миленичиња, цртани, Фреди Меркјури, стари предмети и Мото ГП.

Поврзани содржини

Остави коментар