10 начини да го „зачините“ вашиот есенски стил во текот на октомври

6. Шешир

Шеширот ќе биде одлично решение и за некоја работна модна комбинација.

6-10-nachini-za-da-go-zachinite-vashiot-esenski-stil-vo-tekot-na-oktomvri-www.kafepauza.mk_

7. Бохо макси фустан

Кој вели дека морате веднаш да заминете на есенски шопинг за да ја обновите вашата гардероба? Искористете го летниот макси фустан во бохо стил и врз него облечете црна кожна јакна. Тој веднаш ќе добие поразличен изглед, а вие ќе изгледате прилагодено на временските прилики, но и доста модерно.

7-10-nachini-za-da-go-zachinite-vashiot-esenski-stil-vo-tekot-na-oktomvri-www.kafepauza.mk_

8. Кардиган наместо кошула

Ние се заљубивме во оваа несекојдневна модна комбинација. Бидејќи кардиганите ќе бидат вистински есенски хит, ние ви предлагаме еден смел начин за негово комбинирање.

8-10-nachini-za-da-go-zachinite-vashiot-esenski-stil-vo-tekot-na-oktomvri-www.kafepauza.mk_

9. Долги ракави наместо јакна

Сѐ уште мислите дека е рано за да облечете подолга јакна и едноставно ви пречи да ја носите во раце во текот на целиот ден? Решението е под фустанот со кратки ракави да облечете блуза со долги ракави и ќе ви биде доволно топло и удобно во текот на целиот ден.

9-10-nachini-za-da-go-zachinite-vashiot-esenski-stil-vo-tekot-na-oktomvri-www.kafepauza.mk_

10. Крзнена јакна

Иако звучи како гламурозно парче облека, крзното всушност може одлично да се комбинира со фармерки доколку сакате да постигнете опуштен, а ефективен изглед.

10-10-nachini-za-da-go-zachinite-vashiot-esenski-stil-vo-tekot-na-oktomvri-www.kafepauza.mk_

За поголема доза инспирација, погледнете ги овие впечатливи есенски модни комбинации на кои нема да можете да им одолеете.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар