10 машки особини кои секоја девојка ги мрази

Секоја девојка бара различни квалитети кај еден маж. Сепак, без разлика дали е убав како слика, со совршено тело, паметен, амбициозен, забавен или духовит, сите жени се согласуваат дека доколку поседува некоја од следниве особини, може веднаш да им стане одвратен. Ова се 10 особини кои секоја девојка ги мрази кај еден маж.

10 машки особини кои секоја девојка ги мрази

1. Лоша хигиена

2. Нарцизам и недостаток на сочувствителност

3. Недостаток на романтика

4. Недостаток на сексуална привлечност

5. Недостаток на интелигенција

6. Незрело и детско однесување

7. Недоволна амбициозност и недоволен работен елан

8. Расизам и предрасуди

9. Досадност и недостаток на авантуристички дух

10. Екстремни погледи на религијата

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар