Златен ретривер кој ги обожава звуците на гитарата

Не е чудно животните да реагираат позитивно кога се во друштво на луѓе и кога се придружени со музика. Ова куче од расата златен ретривер премногу очигледно го покажува задоволството од звуците на гитарата. Кога музиката ќе престане, тој се мурти, штом почне пак да свири, мести широка насмевка на лицето и мрда со главата во нејзиниот ритам. 🙂

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

  1. cuci Reply

    Najubavo e 🙂

  2. :) Reply

    hahaha kakvo e najubavo smeshko 🙂

Остави коментар