Зимската идила на Плитвичките Езера во Хрватска

Зимската идила на Плитвичките Езера во Хрватска

Природата во Националниот Парк Плитвички Езера во Хрватска не умира со доаѓањето на зимата, туку само преминува од една бајковитост во друга. Ова место е толку многу убаво што без разлика кое годишно време е и како тоа влијае на природата, тоа си продолжува да собира воздишки на оние кои се решиле да го посетат.

Зимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во ХрватскаЗимската идила на Плитвичките Езера во Хрватска


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар