Животот пред и после појавата на мобилните телефони

Ова интересно стрипче на мошне реален начин прави споредба во нашите навики во коминукацијата со другите луѓе пред и после појавата на мобилните телефони. Нешто оди на подобро, нешто на полошо, но промени сигурно има.

Животот пред и после појавата на мобилните телефони

Средба со пријател во 7 часот

Животот пред и после појавата на мобилните телефони

Кога оној од другата страна нема да крене слушалка

Животот пред и после појавата на мобилните телефони

Кога итно ви треба превоз, а немате од каде да се јавите

Животот пред и после појавата на мобилните телефони

Паметење на телефоснки броеви

Животот пред и после појавата на мобилните телефони

Во чекалницаБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар