Животот на една клупа

Украинецот Евгениј Котенко изработил серија фотографии, на кои е прикажана 4-годишната историја на една клупа. Таа е лоцирана пред неговата зграда, блиску до објектот на владата и отсликува исклучително интересни настани од секојдневието. Погледнете дел од фотографиите на Котенко.Животот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупаЖивотот на една клупа


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар