По 88 години брак ги направиле првите свадбени фотографии

101-годишниот Ву Конган (Wu Conghan) и две години постарата сопруга, Ву Согнши (Wu Sognshi), по речиси девет децении од нивната венчавка, одлучиле да ги направат првите свадбени фотографии. Брачниот пар од Кина се венчал во 1924 година, но, за жал, тогаш немало фотостудио, кое би го овековечило овој момент.По 88 години брак ги направиле првите свадбени фотографии88 години подоцна, локална фотографска компанија се понудила да ги фотографира во истата облека, која ја носеле на свадбата. Па така, Согнши „влегла“ во нејзиниот невестински фустан, а Конган во бел костум и задоволно застанале пред објективот.По 88 години брак ги направиле првите свадбени фотографии


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар