Животот е...

Животот е…

Животот е она што го доживувавме во сегашноста. Минатото е зад нас, иднината сè уште не е тука. Доколку не ги живееме моментите од сегашноста, не можеме да бидеме во контакт со нашиот сопствен живот. Доколку се фокусираме само на убавите работи кои ги сакаме, тогаш имаме шанса да живееме убав живот. Една убава мисла вели:

„Животот е полн со убавина. Забележете ја. Забележете го бумбарот што лета, малото дете  и насмеаните лица. Помирисајте го дождот, почувствувајте го ветрот. Живејте го животот со максимум потенцијал и борете се за остварување на вашите сништа.“

Погледнете ги следните 20 слики кои ги покажуваат едноставните, но прекрасни работи во животот. Почнете веднаш да го чувствувате вашиот поинаку – уживајте во секој момент од сегашноста, бидејќи животот е:

Животот е...

Чувства

Животот е...

Среќа

Животот е...

Радост

Животот е...

Убавина

Животот е...

Љубов

Животот е...

Единство

Животот е...

Грижа

Животот е...

Верба

Животот е...

Слобода

Животот е...

Мир

Животот е...

Креација

(12) Животот е...

Фантазија

(13) Животот е...

Уметност

Животот е..

Сон

(15) Животот е...

Бајка

(16) Животот е...

Знаење

Животот е...

Уживање

Животот е...

Одмор

Животот е...

Раскош

Животот е...

Природа

Животот е...

Животот е убав, зар не?

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар