Застрашувачки тобогани низ аквариум со ајкули

Застрашувачки тобогани низ аквариум со ајкули

Во последниве неколку години водните паркови се неизбежен дел од летните одмори. Оние кои ги посетиле знаат дека горе-долу сите се исти… Секаде можете да најдете тобогани кои се отворени или затворени, мали или големи, забавни или необични. Но, дали некогаш сте налетале на тобоган кој поминува низ аквариум со ајкули?

Застрашувачки тобогани низ аквариум со ајкулиЗастрашувачки тобогани низ аквариум со ајкули

Овие тобогани се наоѓаат во хотелите Голден Нагет, Лас Вегас и Атлантис, Дубаи. Во аквариумите можете да забележите најразлични видови ајкули – змијозаби, кафени, зебрести… Тифани Хаук, која работи во хотелот Голден Нагет вели:

„Тобоганот во комбинација со аквариумот е незаборавно доживување кое не можете да го најдете на друго место во светот.“

Застрашувачки тобогани низ аквариум со ајкулиЗастрашувачки тобогани низ аквариум со ајкулиЗастрашувачки тобогани низ аквариум со ајкулиЗастрашувачки тобогани низ аквариум со ајкули

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

  1. Biba Reply

    SAKAAM!!

  2. ace Reply

    Jako 😀

  3. ЧИКпогоди Reply

    Има уште еден ваков во Орландо,Флорида (УСА) 😉

Остави коментар