Маскиран музички талент - истовремено пее, свири гитара и удира на тапани

Маскиран музички талент – истовремено пее, свири гитара и удира на тапани

Ова момче можеби го крие своето лице, но не и неговите музички способности. Екстремно добар, брз и фантастичен, е скромен опис за неговиот несекојдневен талент. Истовремено пее, свири гитара и удира на тапани. Настапува како Gull. Маскиран музички талент - истовремено пее, свири гитара и удира на тапаниАко мислевте дека ниту едно видео на Јутјуб повеќе не може да ве изненади, Gull ќе ви покаже дека грешите. Погледнете го неговиот енергичен перформанс. Ако замижите, ќе помислите дека се работи за комплетен рокенрол состав.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар