Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун

Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун

Мачките од оваа раса изгледаат како некои митски суштества излезени од бајките. Тие се едни од најголемите домашни мачки, па дури и кога само се протегаат на каучот изгледаат величествено. Нивните стопани често сакаат да ја ловат таа нивна величественост и да ја споделуваат со остатокот од светот, а ние воопшто не им замеруваме. Фотографиите од нив навистина го одземаат здивот.

Денеска ве запознаваме со Лотус, уште една мачка од расата мејн кун, која е во екот на својата популарност. Веќе има собрано околу 50.000 следбеници на нејзиниот Инстаграм профил, па во продолжение ви пренесуваме дел од нејзините најдобри фотографии. Уживајте!

Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун Запознајте ја величествената Лотус, неверојатно голема мачка од расата мејн кун

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар