Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Рени е жена родена во Монголија која е со несомнено импресивен раст, а нејзините нозе ја прават нејзината височина уште повеќе воодушевувачка. Тие се долги 134 цм.

Нејзините родители исто така имаат многу долги нозе. Таа вели дека била највисокото девојче во градинка и во училиште. Децата понекогаш правеле шеги, но таа научила да ја прифаќа својата оригиналност и да го сака своето тело. Рени споделува дека луѓето често гледаат во неа, но тоа веќе не ѝ претставувало проблем.

Рени се шегува дека има повеќе предности од останатите луѓе, бидејќи може да ги фати предметите на високите полици. Најголем проблем имала со чевлите и панталоните во Азија, но за среќа сега живее во Чикаго, па има многу избор за сите. Рени е висока, но таа ужива и во носење потпетици.

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Запознајте ја Рени: Жената со најдолгите нозе во светот

Можеби ќе сакате да ја запознаете оваа бабичка која ја направила својата прва тетоважа на 103 години.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар