Запознајте ја Мелани Гајдос, 28-годишниот модел кој ги урна сите стереотипи

Запознајте ја Мелани Гајдос, 28-годишниот модел кој ги урна сите стереотипи

Мелани е Американка и има само 28 години. Таа има ретко генетско нарушување, наречено ектодермална дисплазија, и се бори со него од денот кога е родена. Ова нарушување го спречува развојот на забите, ноктите, порите и коските. И покрај тоа што цел живот била исмејувана заради нејзиниот изглед, Мелани одлучила дека нејзината болест нема да ја спречи да си го оствари сонот. Па така, од пред 4 години, Мелани е успешен модел. Погледнете ги фотографиите од оваа необична девојка што ќе ве натераат да поверувате дека дури и невозможното може да стане реалност.

(1)zapoznajte-ja-melani-gajdos-28-godishniot-model-koj-gi-urna-site-stereotipi-kafepauza.mk

(2)zapoznajte-ja-melani-gajdos-28-godishniot-model-koj-gi-urna-site-stereotipi-kafepauza.mk

(3)zapoznajte-ja-melani-gajdos-28-godishniot-model-koj-gi-urna-site-stereotipi-kafepauza.mk

(4)zapoznajte-ja-melani-gajdos-28-godishniot-model-koj-gi-urna-site-stereotipi-kafepauza.mk

(5)zapoznajte-ja-melani-gajdos-28-godishniot-model-koj-gi-urna-site-stereotipi-kafepauza.mk

Продолжува на следната страница…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар