Запознајте ја Јана, мачката со две бои на лицето кои се рамномерно распоредени

Кога ќе се спомене дека некој е со две лица, тогаш тоа најчесто се смета за лошо, освен ако не зборуваме за Јана, мачка која има уникатни бои на нејзиното лице.

Запознајте ја Јана, мачето со две бои на лицето кои се рамномерно распоредени

Таа изгледа како нејзините родители умешно да ја боеле со мастило. Во јули 2016-та година оваа мачка го добила своето прво внимание во Белорусија, што подоцна почнало да се шири и низ целиот свет.

Запознајте ја Јана, мачето со две бои на лицето кои се рамномерно распоредени

Таа била во потрага по нов сопственик, а не ѝ требало долго време за да го најде. Сега живее со Елизабет, студент по архитектура и дизајн од Белорусија.

Запознајте ја Јана, мачето со две бои на лицето кои се рамномерно распоредени

Јана станала Интернет ѕвезда со многу следбеници на Инстаграм, а ова и не може да нѐ изненади баш.

Запознајте ја Јана, мачето со две бои на лицето кои се рамномерно распоредени

Кој не би можел да го сака ова невообичаено и симпатично лице?

Запознајте ја Јана, мачето со две бои на лицето кои се рамномерно распоредени

Преминете на наредната страница за да видите уште фотографии од оваа интересна мачка.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Економист во изградба, а страстен обожавател на пишаниот збор уште откако знае за себе. Смета дека животот без домашно милениче не изгледа комплетен, а кафето со многу шеќер го смета за едно најубавите утрински задоволства.

Поврзани содржини

Остави коментар