Загатка: Пронајдете ги разликите во овие две слики

Сигурно се сеќавате на сликите во кои треба да ги пронајдете разликите, но од кога го немате правено тоа? Ако ви е досадно дома, ние ви предлагаме да пробате да ги пронајдете 11-те разлики во овие две слики.

Загатка: Пронајдете ги разликите во овие две слики

Ако сè уште не можете да ги пронајдете разликите, погледнете го решението.

 • Решение:

  1. Бојата на логото на тоалетната хартија

  2. Дизајнот на хартиените крпи

  3. На втората слика недостасува едно од жолтите пакетчиња

  4. Бојата на логото на влажните марамчиња (до тоалетната хартија)

  5. Очите на портокаловото шише со спреј

  6. Капачињата на течниот сапун (до шишето со спреј)

  7. Фарбата за коса

  8. Бојата на кутиите со макарони

  9. Пајакот

  10. Бојата на вреќите со брашно (до кутиите со макарони)

  11. Бојата на логото на конзервираната туна

Погледнете ја и оваа загатка и обидете се да го пронајдете сонцето меѓу лисјата.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Ужива кога патува и запознава различни култури, ги сака утринските прошетки во природа, книгите на Стивен Кинг, многу чоколадо и кафе.

Поврзани содржини

Остави коментар